Volvo, prezentując zdjęcia nowego V90 Cross Country, kompletuje linię modelową serii oznaczonej numerem 90. Dla samego producenta jest to bardzo ważna odmiana, która swój początek blisko 20 lat temu.

Jak to bywa w przypadku tego typu wersji, znajdziemy tu podniesione zawieszenie wraz z dodatkowymi osłonami i zmodyfikowanymi zderzakami. Wprowadzone zmiany dodają nieco terenowego charakteru, jednak całe nadwozie wciąż jest stonowane i eleganckie. Z technicznego punktu widzenia samochód stoi wyżej o 65 milimetrów względem pozostałych odmian V90, dzięki czemu prześwit wynosi 218 milimetrów. Samo wnętrze pozostało bez zmian, więc znajdziemy tu wszystko to co oferuje nam każdy inny model z numerem 90. Aby wyróżnić odmianę Cross Country zdecydowano się zastosować kilka innych tapicerek oraz kolorów i materiałów wykończenia deski.

volvo-v90-cc-new-38

Pod maską mają znaleźć się te same jednostki co w standardowych V90. Kąt natarcia w przypadku odmiany Cross Country wynosi 18,9 stopnia, a kąt zejścia 17,7 stopni. Napęd na cztery koła będzie realizowany prawdopodobnie za pośrednictwem sprzęgła Haldex, jednak na razie nie jest to potwierdzona informacja. Samochód do sprzedaży ma trafić na początku 2017 roku, bliżej tej daty poznamy oficjalny cennik wraz z wyposażeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ