Po siedmiu latach produkcji swojego małego miejskiego samochodu, Citroen postanowił wprowadzić trzecią generację, która na tle konkurencji wyróżniać ma się przede wszystkim designem.

Jak nie trudno zauważyć nowy Citroen C3 swoim wyglądem nawiązuje bardzo mocno do nieco większego i starszego brata jakim jest C4 Cactus. Samochód mierzy 3,99 metra długości, 1,75 metra szerokości i 1,47 metra wysokości. Aby wyróżnić się z tłumu innych C3 francuski producent oddał swoim klientom możliwość wyboru spośród dziewięciu kolorów nadwozia oraz trzech kolorów dachu.

Do podkreślenia indywidualnego charakteru samochodu, wewnątrz możemy skorzystać z czterech różnych kolorów wykończenia. Samo wnętrze również nawiązuje swoim wyglądem do tego, które znajdziemy w Cactusie. Centralne miejsce zajmuje tu ekran dotykowy odpowiedzialny za obsługę multimediów czy też klimatyzację. Citroen oczywiście nie zapomniał wyposażyć swojego najnowszego modelu w wiele wspomagaczy. Naszą wymarzoną C3 możemy wyposażyć między innymi w czujniki martwego pola, asystenta hamowania przed przeszkodą, asystenta ruszania ze wzniesienia, system stabilizacji toru jazdy oraz system SOS wraz z stałą obsługą. Ciekawostką jest system ConnectedCam wykorzystujący szerokokątną kamerę zapisując obraz na dysku w razie wypadku.

Pod maskę nowej C3 trafią trzy jednostki trzycylindrowe PureTech o mocach 68, 82 i 110 koni mechanicznych oraz dwa diesle BlueHDI o mocach 75 i 100 KM. Każdy silnik będzie połączony z manualną przekładnią, jednak opcjonalnie będzie można wybrać skrzynię automatyczną o sześciu przełożeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ